GOLDINVEST LT elektroninė parduotuvė
lt en ru

Investavimas į sidabrą

supirktuves

Investavimas į fizinį sidabrą

Ar supirktuvės superka? Kas kelia sidabro kainą? Kokios šio tauriojo metalo pasiūlos ir paklausos tendencijos? Sidabro kainai tapus rekordiškai aukštai, investuotojai sunerimo dėl galimai besiformuojančio kainų 'burbulo'. 
Pasaulyje baiminamasi, kad JAV vykdytos ekonomikos skatinimo programos artimiausiu metu sukels infliaciją. Jos grėsmė skatina investuotojus ieškoti priemonių, kurios padėtų išsaugoti turimas lėšas. Tai buvo viena priežasčių, kodėl pernai sparčiai kilo susidomėjimas sidabru. Šį susidomėjimą atspindi ir sidabro kaina, kuri 2010 m. išsaugojo beveik 80%, o nuo 2011 m. pradžios dar ūgtelėjo daugiau kaip 50%.
„Infliacijos, o kartais net hiperinfliacijos baimė skatina investuotojus pirkti tauriuosius metalus, neišskiriant ir sidabro. Jį galima pavadinti alternatyva infliacijai. Tačiau, skirtingai nei aukso, nemažai sidabro sunaudoja ir pramonė. JAV sidabro instituto duomenimis, sidabro poreikis pramonėje 2010 m. padidėjo 21% .
Sidabras naudojamas gaminant plazminius televizorius, akumuliatorius, elektronikos gaminius, saulės baterijas.
Taigi jei pasaulio ekonomika ir toliau sparčiai augs, sidabro poreikis nemažės. Pramonės sunaudojami vis didesni sidabro kiekiai gali būti viena iš priežasčių, kodėl jis brango kur kas greičiau už auksą.

Pirkti realų sidabrą

Nepaisantiems nuogąstavimų dėl rekordinės sidabro kainos ir norintiems į jį investuoti yra nemažas pasirinkimas. Pirmiausia, svarstantiems apie tai reikėtų nuspresti, ar jie investuos į realiai egzistuojantį, t.y. vadinamąjį fizinį, sidabrą, ar išvestines finansines sidabro investavimo priemones. Nusprendus investuoti į fizinį sidabrą galima pirkti ir gyvenime praktiškai naudojamus sidabro dirbinius – papuošalus ar stalo įrankius.
Vidutiniškai apie pusę nesudėtingo sidabro papuošalo vertės sudaro metalo žaliavos kaina, likusi – pridėtinė vertė. Tarkime, grandinėlės sidabro vertė jos kainoje yra didesnė nei kokio nors sudėtingo sidabro žiedo.
Norintiems įsigyti fizinio sidabro vertėtų pagalvoti apie sidabrines investicines ar kolekcijines monetas, kalamas daugumos pasaulio centrinių bankų. Juos gali padėti įsigyti supirktuvės.
Investuojantieji į fizinį auksą ar sidabrą vadovaujasi ne trumpalaikiais spekuliaciniais motyvais, o ilgalaike strategija – bent jau kelerių metų.
Nusprendus įsigyti sidabro, patariama pirkti investicinį sidabrą, kuris yra išlietas luiteliais. Perkant sidabrines monetas ar kitus sidabrinius gaminius reikia nepamiršti, kad nemažą kainos dalį sudaro jų gamybos išlaidos. O įsigyjant investicinį sidabrą, ypač didesniais luiteliais, šios pridėtinės išlaidos sumažinamos iki minimumo. Investicinį metalą patariama įsigyti įvairaus dydžio, nes, atsiradus poreikiui parduoti dalį turimo, tarkime, vieno kilogramo luito, teks jį parduoti (galbūt supirktuvėms) visą arba pardavimą atidėti vėliasniam laikui.

© 2011 - 2018 Visos teisės saugomos UAB "Goldesta"